| Part Number | BLM18BD102SH1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 873840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18BD102SH1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18BD102SH1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18BD102SH1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21RK471SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for CL0904-3-50TR-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-101KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 11A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLM2525CZER1R0M01.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 548nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R58-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 188uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A 1.35A T R Download PDF datasheet for SRF1260-470M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP7030-6R8M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 220nH 2% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 140mA 0603 T R Download PDF datasheet for AISC-0603-R22G-T.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 2424 T R Download PDF datasheet for ASPI-0615FS-6R8M-T2.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRN6045-3R3Y.pdf |