| Part Number | NCB0402P301TR005F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 164310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 300Ohm 25% 100MHz Ferrite 50mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB0402P301TR005F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB0402P301TR005F |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 1.5 x 0.65 x 0.65 mm |
| Tolerance | 25 % |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 0.65 mm |
| Product Height | 0.65 mm |
| Product Length | 1.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB0402P301TR005F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 2.8A Blister T R Download PDF datasheet for B82477P4473M.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 470nH 1% 25MHz 40Q-Factor Iron 653mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-471F.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 175nH 15% 100KHz 41A T R Download PDF datasheet for PA2607.181NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 18A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER3R3M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP7030-6R8M.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 22A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER2R2MA1.pdf |
|
AVX | SMD HIGH-Q RF INDUCTOR Download PDF datasheet for L08053R9CEW.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded 22uH 10% 2.5MHz 40Q-Factor Ferrite 232mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-223K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 200mA T R Download PDF datasheet for SRR5028-331Y.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A Tape Download PDF datasheet for SWPA8040S4R7NT.pdf |