| Part Number | NRS8030T 6R8MJGJ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 423830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 3131 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS8030T 6R8MJGJ |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS8030T 6R8MJGJ |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 8.2 x 8.2 x 3 mm |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 3131 |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Product Depth | 8.2 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 8.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS8030T 6R8MJGJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 3.3uH 30% 100KHz 1.1A 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG3R3N.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 20% 100KHz 1.5A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH6R8M.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2424 Blister T R Download PDF datasheet for B82462G4472M.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Unshielded Wirewound 22uH 5% 2.5MHz 30Q-Factor Iron 161mA 1210 T R Download PDF datasheet for 4232R-223J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SRR1280-121K.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1.8KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HD182SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCM0703-3R3-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 3.9A T R Download PDF datasheet for SRR1280-270M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SDR1006-220ML.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 4mH 10% 15mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN125C.pdf |