SRN6045-470M Bourns
SRN6045-470M Images
Please contact us for more photos of SRN6045-470M
Part Number SRN6045-470M
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRN6045-470M
Datasheet download SRN6045-470M.pdf
Request Quotation for SRN6045-470M
SRN6045-470M Specifications
Part Number SRN6045-470M
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Product Dimensions 6.2 x 6.2 x 4.5 mm
Package/Case 6.2 X 6.2 X 4.5
Test Frequency 100 kHz
Technology Wirewound
Protection Style Semi-Shielded
Max Processing Temp 255
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 125 °C
Product Depth 6.2 mm
Product Height 4.5 mm
Product Length 6.2 mm