| Part Number | ETQP4M4R7YFP |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 217800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 4.8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4M4R7YFP |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4M4R7YFP |
|---|---|
| Product Dimensions | 5.5 x 5 x 4 |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Package/Case | 5.5 X 5 X 4 |
| Lead Finish | Tin |
| Type | Power Choke |
| Technology | Wirewound |
| Supplier Package | SMD |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Metal |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 5.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4M4R7YFP |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 13.4A T R Download PDF datasheet for UP4B-1R5-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10.47uH 41.88uH 20% 100KHz Ferrite 6.04A 3.02A T R Download PDF datasheet for DRQ127-100-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 55uH 20% 560mA T R Download PDF datasheet for PE-53813SNLT.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 90mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRFR10JFB.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 21.9uH 2.7A Download PDF datasheet for PE-53632NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 900mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-330Y.pdf |
|
Sumida | CRHCDRH2D18 HP-6R3NC FIX IND. 6.3\u00ce\u0153H 1.15 Download PDF datasheet for CDRH2D18 HP-6R3NC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.1A 1007 T R Download PDF datasheet for CBC2518T2R2M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 4.8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER8R2M01.pdf |