| Part Number | 36502A47NJTDG |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 174380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 250MHz 60Q-Factor 500mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 36502A47NJTDG |
| Datasheet download |
| Part Number | 36502A47NJTDG |
|---|---|
| Test Frequency | 250 MHz |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 2.29 x 1.73 x 1.52 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Protection Style | Unshielded |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.73 mm |
| Product Height | 1.52 mm |
| Product Length | 2.29 mm |
| Replacement Part Number | PART-36502A47NJTDG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 40mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-T1334-K.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 56nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-56NK-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 680nH 20% 100KHz 7.4A T R Download PDF datasheet for ETQP3MR68YFN.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 132uH 20% 100KHz Ferrite 3.28A 1.64A T R Download PDF datasheet for SRF1260-330M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15BD102SN1D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG331SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.6A T R Download PDF datasheet for SRP6540-470M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 100nH 20% 100KHz 21A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZERR10M11.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 50.18uH 200.7uH 20% 100KHz Amorphous Metal 1.5A 0.75A T R Download PDF datasheet for CTX50-4-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 220nH 10% 25MHz 20Q-Factor 250mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILSB0805ERR22K.pdf |