| Part Number | SRP7050TA-100M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 787700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Shielded 10uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRP7050TA-100M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRP7050TA-100M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Minimum Quality Factor | |
| Core Material | |
| Package Dimensions | 7.3 x 6.6 x 4.8 mm |
| Package/Case | 7.3 X 6.6 X 4.8 |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 20 % |
| Inductance | |
| Maximum DC Resistance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Maximum DC Current | |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Product Depth | 6.6 mm |
| Product Height | 4.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRP7050TA-100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 T R Download PDF datasheet for NCB-H0603R221TR200F.pdf |
|
TDK | Ind 10mH 5% 79.6KHz 30Q-Factor Ferrite 25mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1106-J.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded Wirewound 800nH 30% 100KHz 14.2A T R Download PDF datasheet for ETQP6F0R8LFA.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 340mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF5N6DFB.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 240Ohm 25% 100MHz Ferrite 125mA 0402 T R Download PDF datasheet for ACML-0402-241-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 680nH 20% 100KHz 7.4A T R Download PDF datasheet for ETQP3MR68YFN.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH \u00b120% 36MHz 3A 5030 T R Download PDF datasheet for NRS5030T3R3MMGJ.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER47NG01.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for L-14W6N8JV4E.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 9.2A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER1R0M01.pdf |