| Part Number | DRA125-101-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 517820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.745A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DRA125-101-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DRA125-101-R |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 165 °C |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 6 mm |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 6 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DRA125-101-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | BUSCTX99-17954-R - |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 10mH 1.5A T R Download PDF datasheet for PM3700-70-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 365nH 15% 27A T R Download PDF datasheet for PA2202.361NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 10nH 2% 500MHz 13Q-Factor 100mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN10NG02D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 4.1A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER3R3M1A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 13.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-4R7M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz 13A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZERR22M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-1R5M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-4R7M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Metal Foil 2.2uH 20% 300KHz Ferrite 55.5A Bulk Download PDF datasheet for HC3-2R2-R.pdf |