| Part Number | BK0603TS601-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 270560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Multilayer \u00b125% 270mA 0201 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BK0603TS601-T |
| Datasheet download |
| Part Number | BK0603TS601-T |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | |
| Tolerance | 25 % |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Package/Case | 0201 |
| Supplier Package | 0201 |
| Core Material | |
| Impedance | |
| Maximum DC Current | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Maximum DC Resistance | |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BK0603TS601-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.32mH 35% 3.3A Tube Download PDF datasheet for P0420NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 600mA T R Download PDF datasheet for SRU3028-220Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.38A T R Download PDF datasheet for SRR1260-221K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6.8uH 10% 100KHz Ferrite 9.4A T R Download PDF datasheet for HCF1007-6R8-R.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER6R8M1A IHLP-3232DZ-1A 6.8 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M1A.pdf |
|
Eaton | Ind Power 120nH 10% 100KHz Ferrite 91A T R Download PDF datasheet for FP1108L4-R120-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SPD74R-223M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 68Ohm 100MHz 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603J680R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 9.7Q-Factor Ferrite 820mA T R Download PDF datasheet for SRR4028-330Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | MULTILAYER CHIP INDUCTOR FOR HIGH FREQUENCY Download PDF datasheet for LG HK 1608 2N7S-T.pdf |