| Part Number | PB2020.103NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 763730 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 12.6A Tray |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PB2020.103NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PB2020.103NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 23.87 X 20.83 X 10.16 |
| Type | Power |
| Product Dimensions | 23.87 x 20.83 x 10.16 mm |
| Protection Style | Unshielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 20.83 mm |
| Product Height | 10.16 mm |
| Product Length | 23.87 mm |
| Replacement Part Number | PART-PB2020.103NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal Box Download PDF datasheet for ETQP5M1R5YFC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRN6045-6R8Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Molded Wirewound 390uH 15% 1KHz Ferrite 230mA 3825 T R Download PDF datasheet for IHSM3825EB391L.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | POWER IND 2.0\u00c3\u20141.6\u00c3\u20141.0MM 2.2\u00ce\u0153H +-20% Download PDF datasheet for WPN201610H2R2MT.pdf |
|
Eaton | Ind Common Mode 25uH 100KHz Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for CMS1-5-R.pdf |
|
Pulse | SMT POWER INDUCTOR, FLAT COILS Download PDF datasheet for PG0255.102HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1206-221KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A T R Download PDF datasheet for SRN8040-4R7Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Line Toroid 280uH -35% to 30% 4A T R Download PDF datasheet for PA2744NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1005R1-R15-R.pdf |