| Part Number | LQM18FN100M00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 220050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 20% 1MHz Ferrite 50mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQM18FN100M00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQM18FN100M00D |
|---|---|
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.7 x 0.9 x 0.9 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Type | Power Chip |
| Technology | Multi-Layer |
| Package/Case | 0603 |
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Depth | 0.9 mm |
| Product Height | 0.9 mm |
| Product Length | 1.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQM18FN100M00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
API Delevan | CHOKE,22KHZ,100MA Download PDF datasheet for SDS680R-225M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 252uH 20% 440mA T R Download PDF datasheet for PE-53818SNLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S2R2MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 340mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-471KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 150nH 15% 100KHz 41A 10.31 X 9.65 X 7.4mm T R Download PDF datasheet for PA2607.151AHLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 780mA T R Download PDF datasheet for PM105-151K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 750mA 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4FG100MA.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5(Typ)A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER4R7MA1.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21BD601SN1D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 3.3uH 30% 100KHz 2A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PG3R3N.pdf |