NR3015T4R7M TAIYO YUDEN
NR3015T4R7M Images
Please contact us for more photos of NR3015T4R7M
Part Number NR3015T4R7M
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 1212 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NR3015T4R7M
Datasheet download NR3015T4R7M.pdf
Request Quotation for NR3015T4R7M
NR3015T4R7M Specifications
Part Number NR3015T4R7M
Package/Case 1212
Max Processing Temp 260
Tolerance 20 %
Product Dimensions 3.1 x 3.1 x 1.5 mm
Technology Wirewound
Test Frequency 100 kHz
Rad Hard No
Protection Style Shielded
Operating Temperature -25 to 120 °C
Product Depth 3.1 mm
Product Height 1.5 mm
Product Length 3.1 mm