| Part Number | NR3015T4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 148320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NR3015T4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | NR3015T4R7M |
|---|---|
| Package/Case | 1212 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 3.1 x 3.1 x 1.5 mm |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Product Depth | 3.1 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Length | 3.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-NR3015T4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 560nH 20% 100KHz Powdered Iron 25A T R Download PDF datasheet for HCM1104-R56-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 220nH 5% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR22J01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SRR1260-470M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 9A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER6R8M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Iron 7A T R Download PDF datasheet for SRP1040-5R6M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for CKP2012N4R7M-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P0751.333NLT.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C3N9SMT.pdf |
|
Laird | Ind Power Shielded 3.3uH 30% 100KHz 3.4A T R Download PDF datasheet for TYS50403R3N-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 800nH 20% 100KHz 16A T R Download PDF datasheet for ETQP3H0R8BFA.pdf |