| Part Number | PA4390.121HLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 172470 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded 120nH 15% 100KHz 68A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA4390.121HLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA4390.121HLT |
|---|---|
| Tolerance | 15 % |
| Pin Count | 2 |
| Package/Case | 10(Max) X 7(Max) X 10(Max) |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Resistance | 185 mOhm |
| Type | Power Bead |
| Product Dimensions | 10(Max) x 7(Max) x 10(Max) |
| Supplier Package | SMD |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Product Height | 10(Max) mm |
| Product Length | 10(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA4390.121HLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQM31PN1R0M00L.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 68nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 380mA T R Download PDF datasheet for AIAC-1008C-68NK-T.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 25% 100KHz 840mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-6R8PC.pdf |
|
Pulse | Ind Choke Toroid 200uH 5A - |
|
Eaton | Ind Power Shielded 22uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for DR125-220-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 400mA T R Download PDF datasheet for SRR6603-680ML.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 248uH 20% 830mA T R Download PDF datasheet for PE-53827SNLT.pdf |
|
Bourns | BNSSDR0805-681KLV10 MAGNETICS-NON-SHIELD - |
|
Eaton | FIXED INDUCTORS 1.5MH 68MOHM 4A Download PDF datasheet for MPI4012V2-1R5-R.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 2A Blister T R Download PDF datasheet for B82462A4332M.pdf |