| Part Number | ELLCTV330M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 753230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2.2A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLCTV330M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLCTV330M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 4.5 |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 4.5 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLCTV330M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for CI100505-33NJ.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for SRN6045-150M.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR Download PDF datasheet for FP1007R6-R18-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 1.74A T R Download PDF datasheet for DRA73-150-R.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 2.2UH Download PDF datasheet for MPI4020V2-2R2-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P1167.103 NLT.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2424 Blister T R Download PDF datasheet for B82462G4472M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 320nH 20% 41A T R Download PDF datasheet for PA0513.321NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 0603 Embossed T R Download PDF datasheet for LQM18PN3R3MFRL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG471SN1D.pdf |