| Part Number | PA0511.101NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 546100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 31A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA0511.101NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA0511.101NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 10.2 x 7 x 4.96 mm |
| Package/Case | 10.2 X 7 X 4.96 |
| Type | Power Bead |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Inductance | |
| Impedance | |
| Core Material | |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | |
| Maximum DC Resistance | 390 uOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.96 mm |
| Product Length | 10.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA0511.101NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Common Mode Chip 22uH 1K Ohm -30% to 50% 100KHz Ferrite 200mA 1812 T R Download PDF datasheet for SRF4532-220Y.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 30Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for MH2029-300Y.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C3N3SMT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 39nH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.14A 0201 Paper T R Download PDF datasheet for HKQ0603W39NJ-T.pdf |
|
AVX | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T R Download PDF datasheet for LCWF1812K100HTAR.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for UP1B-150-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | CHIP INDUCTOR 0603 47NH Download PDF datasheet for LQG18HN47NJ00.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 600mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG102SZ1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 80A T R Download PDF datasheet for CL1108-2-50TR-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 13.5A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER4R7M01.pdf |