| Part Number | NCB0603R471TR035F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 558290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 350mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB0603R471TR035F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB0603R471TR035F |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.8 x 0.95 x 0.95 mm |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB0603R471TR035F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A T R Download PDF datasheet for SRN8040-3R3Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 30A T R Download PDF datasheet for PG0926.102NLT.pdf |
|
Vishay | VISICM2824ER301V Download PDF datasheet for ICM2824ER301V.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG221SN1D.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Multi-Layer 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 150mA 0402 T R Download PDF datasheet for Z0402C102BSMST.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 58nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R06-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603J601R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SDR1105-470KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8030T 2R2NJGJ.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 80Ohm 100MHz 3A 1206 T R Download PDF datasheet for HI1206N800R-10.pdf |