| Part Number | ELL6RH2R7M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 199290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 2.7uH 20% 100KHz 1.8A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6RH2R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6RH2R7M |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.1 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.1 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.1 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6RH2R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 1uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.075A 1207 Embossed T R Download PDF datasheet for LB3218T1R0MV.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 3.5A T R Download PDF datasheet for NPIS60P6R8MTRF.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR 0.12UH - |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS5024T1R5NMGJ.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MH1608-601Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 10Ohm 5% 100MHz Ferrite 1A 0402 T R Download PDF datasheet for BK1005HS100-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | WIRE WOUND SMD POWER INDUCTORS 1.0UH - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 8A T R Download PDF datasheet for SRP7030-2R2M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 220mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for HK21254N7S-TV.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 8.5A T R Download PDF datasheet for SPD127R-222M.pdf |