| Part Number | LQG18HN47NJ00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 182430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG18HN47NJ00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG18HN47NJ00D |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG18HN47NJ00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 270nH 2% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 170mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR27G01.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 550mA 1207 T R Download PDF datasheet for LB3218T4R7M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SDR1105-470KL.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 56Ohm 100MHz Ferrite 10A T R Download PDF datasheet for HI1612X560R-10.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz 800mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805H151R-10.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for HZ0402B102R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Molded Wirewound 0.47uH 20% 2MHz Metal 4.2A 1008 Embossed T R Download PDF datasheet for MAMK2520TR47MK.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 22.8uH 20% 4.9A Tube Download PDF datasheet for P0841SNL.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R Download PDF datasheet for 1-1624117-7.pdf |
|
Eaton | Ind Power 100nH 20% 1MHz Ferrite 38A T R Download PDF datasheet for CL0608-2-100TR-R.pdf |