| Part Number | NRS5020T 2R2NMGJ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 367400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS5020T 2R2NMGJ |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS5020T 2R2NMGJ |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Product Dimensions | 5.1 x 5.1 x 2 mm |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 5.1 X 5.1 X 2 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 5.1 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS5020T 2R2NMGJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 74A T R Download PDF datasheet for FP1008R2-R220-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 80A T R Download PDF datasheet for CL1108-4-50TR-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.38A T R Download PDF datasheet for SRR1260-221K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22.36uH 89.44uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 1.84A T R Download PDF datasheet for DRQ125-220-R.pdf |
|
Pulse | ACMC 1812,100 UH,25%,SMT Download PDF datasheet for PE-1812ACC510STS.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 479mA T R Download PDF datasheet for DRA73-221-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN20NG00D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 2.3uH 15% 300KHz Ferrite 22.3A T R Download PDF datasheet for HC1-2R3-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1505R1-R30-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 25% 100KHz 840mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-6R8PC.pdf |