| Part Number | P1166.224NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 538800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 350mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P1166.224NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P1166.224NLT |
|---|---|
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 7.54 x 7.54 x 3.51 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 7.54 X 7.54 X 3.51 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Depth | 7.54 mm |
| Product Height | 3.51 mm |
| Product Length | 7.54 mm |
| Replacement Part Number | PART-P1166.224NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 630uH 35% 11.6A Tube Download PDF datasheet for P0469NL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6045T101MMGK.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor Ferrite 750mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN6N2C0ZD.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS50404R7N-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRN6045-2R2Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T 100MMGK.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 60Ohm 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603J600R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 6A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER3R3M01.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 500nH 20% 100KHz 27A T R Download PDF datasheet for ETQP5LR50XFA.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 60 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for PZ2012U600-3R0TF.pdf |