NPIS35L6R8MTRF NIC Components
NPIS35L6R8MTRF Images
Please contact us for more photos of NPIS35L6R8MTRF
Part Number NPIS35L6R8MTRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 880mA 1212 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NPIS35L6R8MTRF
Datasheet download NPIS35L6R8MTRF.pdf
Request Quotation for NPIS35L6R8MTRF
NPIS35L6R8MTRF Specifications
Part Number NPIS35L6R8MTRF
Max Processing Temp 255
Technology Wirewound
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Lead Finish Tin/Silver/Copper
Test Frequency 100 kHz
Package/Case 1212
Protection Style Shielded
Product Dimensions 3.1 x 3.1 x 1.5 mm
MSL Level 1
Operating Temperature -25 to 120 °C
Product Depth 3.1 mm
Product Height 1.5 mm
Product Length 3.1 mm