| Part Number | MHC3216S121WBE |
|---|---|
| Manufacturer | INPAQ TECHNOLOGY |
| Quantity in stock | 672240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 Embossed Plastic T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MHC3216S121WBE |
| Datasheet download |
| Part Number | MHC3216S121WBE |
|---|---|
| Package/Case | 1206 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 2 |
| Type | Chip Bead |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 |
| Supplier Package | 1206 |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MHC3216S121WBE |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE27NJFA.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 580mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG120M.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter Shielded 90Ohm 25% 100MHz 500mA 1206 T R Download PDF datasheet for CMF3216F-900-2P-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 5.1A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER150M51.pdf |
|
Pulse | POWER INDUCTOR, SMT TYPE - |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 25mH 40% 10mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN032C.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 180mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ER1R0J01.pdf |
|
Eaton | Ind Power 100nH 20% 1MHz Ferrite 38A T R Download PDF datasheet for CL0608-2-100TR-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Tape Download PDF datasheet for SWPA3015S4R7MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz 970mA Download PDF datasheet for PF0464.333NL.pdf |