| Part Number | VP3-0138-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 798700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 11.2uH 20% Ferrite 1.47A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | VP3-0138-R |
| Datasheet download |
| Part Number | VP3-0138-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 17.1 X 22.3 X 8.4 |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 17.1 x 22.3 x 8.4 mm |
| Product Depth | 22.3 mm |
| Product Height | 8.4 mm |
| Product Length | 17.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-VP3-0138-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 1uH 20% 100KHz 1382Q-Factor 5.5A T R Download PDF datasheet for MPI4015V2-1R0-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 810uH 35% 9.7A T R Download PDF datasheet for P0429NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 4.4A T R Download PDF datasheet for UP1B-1R0-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600 Ohm 25% 100MHz Ferrite 350mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15BX601SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | INDUCTOR 1.5UH 6.5A 20% SMD - |
|
API Delevan | Ind Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1KHz Ferrite 362mA T R Download PDF datasheet for P1330R-823K.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDU 3.0\u00d73.0\u00d71.2MM 47H Download PDF datasheet for SWPA3012S470MT.pdf |
|
API Delevan | Ind High Current Power Molded Unshielded Wirewound 120uH 15% 1KHz Ferrite 730mA 4922 T R Download PDF datasheet for 4922R-26L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A 1.04A T R Download PDF datasheet for SRF0703-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 680uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SDR1806-681KL.pdf |