| Part Number | P0353NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 154210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke 590uH 35% 5.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0353NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P0353NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 120 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 35 % |
| Product Dimensions | 19.56 x 17.02 x 9.91 mm |
| Type | Common Mode Choke |
| Package/Case | 19.56 X 17.02 X 9.91 |
| Product Depth | 17.02 mm |
| Product Height | 9.91 mm |
| Product Length | 19.56 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0353NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 280nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R28-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 6.3uH 15% 2A T R Download PDF datasheet for P0456NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz Ferrite 6A 1806 Embossed T R Download PDF datasheet for BLM41PG600SN1L.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 90 Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for SRF2012-900YA.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 1mH 4A T R Download PDF datasheet for PM3700-40-RC.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT IND, 150NH - |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 2.2uH 30% 100KHz 1.4A 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG2R2N.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 170mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN470K53L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 360mA T R Download PDF datasheet for LD1-101-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 1uH 30% 10KHz Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SRR6040A-1R0Y.pdf |