| Part Number | PE-53912NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 834040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53912NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53912NLT |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Type | Common Mode |
| Package/Case | 17.02 X 19.56 X 9.9 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 17.02 x 19.56 x 9.9 mm |
| Product Depth | 19.56 mm |
| Product Height | 9.9 mm |
| Product Length | 17.02 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53912NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T R Download PDF datasheet for SDR0302-221KL.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Chip Molded Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 300mA 1812 T R Download PDF datasheet for 1-1624094-9.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Multi-Layer 7Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.2A 0805 T R Download PDF datasheet for ACML-0805-070-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz Powdered Iron 51A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R22-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 53uH 20% 3A T R Download PDF datasheet for PE-54039SNLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG121SN1D.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Bead Multi-Layer 1KOhm Ferrite 350mA 0805 T R Download PDF datasheet for 2-1624117-0.pdf |
|
AEM | Ind Chip Bead Multi-Layer 1.5K Ohm 25% 50MHz Ferrite 300mA 1206 T R Download PDF datasheet for MCB1206G152PT-T.pdf |
|
Pulse | POWER INDUCTOR, SMT TYPE - |
|
Panasonic | Ind Common Mode Filter 90Ohm 20% 100MHz Ferrite 130mA Embossed T R Download PDF datasheet for EXC14CE900U.pdf |