| Part Number | PA2493HLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 683850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded 250nH 100KHz T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2493HLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2493HLT |
|---|---|
| Inductance | 250 nH |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 34(Max) X 11(Max) X 5(Max) |
| Maximum DC Resistance | 0.31(Typ) MOhm |
| Protection Style | Shielded |
| Pin Count | 6 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Package Dimensions | 34 x 11 x 5 mm |
| Type | Power Bead |
| Product Depth | 11(Max) mm |
| Product Height | 5(Max) mm |
| Product Length | 34(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2493HLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SNLSDWL1005C15NJSTFM01 W W CHIP CERAMIC Download PDF datasheet for SDWL1005C15NJSTFM01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA1211.101NLT.pdf |
|
Vishay | Ind Bead Shielded Multi-Layer 2KOhm 25% 100MHz Ferrite 80mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILBB0805ER202V.pdf |
|
Abracon | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 200KHz 8A T R Download PDF datasheet for ASPI-7318-2R2M-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603B102R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRR6038-150Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 0.752uH 3.01uH 25% 100KHz Amorphous Metal 9A 4.48A T R Download PDF datasheet for CTX0.68-1A-R.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C5N6SMT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1110V1-R22-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 10uH 20% 100KHz 7.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER100M1A.pdf |