FP2-S200-R Eaton
FP2-S200-R Images
Please contact us for more photos of FP2-S200-R
Part Number FP2-S200-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Wirewound 200nH 15% 1MHz Ferrite 37A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level FP2-S200-R
Datasheet download FP2-S200-R.pdf
Request Quotation for FP2-S200-R
FP2-S200-R Specifications
Part Number FP2-S200-R
Test Frequency 1 MHz
Technology Wirewound
Tolerance 15 %
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Package/Case 7.2 X 6.7 X 5
Product Dimensions 7.2 x 6.7 x 5 mm
Product Depth 6.7 mm
Product Height 5 mm
Product Length 7.2 mm