| Part Number | NRS6020T 3R3NMGJ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 786700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 2.75A 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6020T 3R3NMGJ |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6020T 3R3NMGJ |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Package/Case | 2424 |
| Protection Style | Shielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 2 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6020T 3R3NMGJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 3.9 0.3NH, T&R Download PDF datasheet for HK16083N9S-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 19.4uH 10% 8.5A Download PDF datasheet for PA2050.193NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SDR0403-2R2ML.pdf |
|
TDK | SIEB82787C 513H 2 CAN-BUS CHOKE,51UH, 4. Download PDF datasheet for B82787C 513H 2.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 30Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for MH2029-300Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 11A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLM2525CZER1R0M01.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1104K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR0604-2R5ML.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 15nH 5% 450MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for L0603150JGSTR.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 250Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER251V.pdf |