| Part Number | SRR1208-330YL |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 510860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 33uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR1208-330YL |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR1208-330YL |
|---|---|
| Tolerance | 15 % |
| Product Dimensions | 13 x 13 x 8.5 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Max Processing Temp | 230 |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Package/Case | 13 X 13 X 8.5 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 13 mm |
| Product Height | 8.5 mm |
| Product Length | 13 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR1208-330YL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C3N3SMT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 10.5A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER2R2M01.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 4.1A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER3R3M1A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for SRR6028-680Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 800nH 30% 100KHz 2.8A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PGR08N.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 32A T R Download PDF datasheet for SRP1270-1R0M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz 30A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER1R2M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 33Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG330SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-4R7M.pdf |