| Part Number | ELLVGG6R8N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 435360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 30% 100KHz 800mA 1212 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLVGG6R8N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLVGG6R8N |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 3.2 x 1.5 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 1212 |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLVGG6R8N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 270nH 5% 250MHz 25Q-Factor 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for 9-1624112-2.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR,0.36UH 42A SMT,2 PADS - |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 15% 100KHz 3.5A T R Download PDF datasheet for P0250.223NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 4.9 X 4.9 X 4.1 T R Download PDF datasheet for NRS5040T2R2NMGJ.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 1.37A 1212 T R Download PDF datasheet for NRH3012T 2R2MN.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 6.8uH 20% 100KHz 4.5A T R Download PDF datasheet for GSDRK74P-6R8M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 3.3A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M1A.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 2KOhm 100MHz Ferrite 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for HZ0805C202R-10.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz Ferrite 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603C601R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 470nH 20% 100KHz 20A T R Download PDF datasheet for PG0426.471NLT.pdf |