| Part Number | PA2607.181NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 724820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 175nH 15% 100KHz 41A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2607.181NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2607.181NLT |
|---|---|
| Package/Case | 10.41 X 7.9 X 7.6 |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Resistance | uOhm |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 15 % |
| Product Dimensions | 10.41 x 7.9 x 7.6 mm |
| Type | Power Bead |
| Product Depth | 7.9 mm |
| Product Height | 7.6 mm |
| Product Length | 10.41 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2607.181NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.75A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616ABER2R2M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SDR0403-100ML.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3.3A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-4R7MC.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 4.7nH 2% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-R033G-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 680nH 20% 100KHz 35A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDERR68M01.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1104K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for PM75-470K-RC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-150-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 6.2uH 12% 8.5A 20.07 X 23.37 X 7.37mm Download PDF datasheet for PA0480NL.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 500uH 6A T R Download PDF datasheet for PM3700-20-RC.pdf |