| Part Number | PE-53818SNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 670540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 252uH 20% 440mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53818SNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53818SNLT |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 14.48 x 14.35 x 9.14 mm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 14.48 X 14.35 X 9.14 |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 14.35 mm |
| Product Height | 9.14 mm |
| Product Length | 14.48 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53818SNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | POWER INDUCTOR 15UH - |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0402, 2.7 0.3NH, T&R Download PDF datasheet for HK10052N7S-T.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Molded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 245mA 1008 T R Download PDF datasheet for NIN-FC1R0JTR245F.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 548nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R58-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-100M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P0751.333NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1515 T R Download PDF datasheet for NR 4018T100M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 168uH 20% 1.02A Download PDF datasheet for PE-53828SNL.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 1.5A Blister T R Download PDF datasheet for B82464A4473K.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 470nH 5% 25MHz 40Q-Factor Iron 653mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-471J.pdf |