SRU1048-151Y Bourns
SRU1048-151Y Images
Please contact us for more photos of SRU1048-151Y
Part Number SRU1048-151Y
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1A T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRU1048-151Y
Datasheet download SRU1048-151Y.pdf
Request Quotation for SRU1048-151Y
SRU1048-151Y Specifications
Part Number SRU1048-151Y
Tolerance 30 %
Lead Finish Tin
Package/Case 10.3 X 10.3 X 5.1
Product Dimensions 10.3 x 10.3 x 5.1 mm
Max Processing Temp 230
Operating Temperature -40 to 125 °C
Test Frequency 100 kHz
Product Depth 10.3 mm
Product Height 5.1 mm
Product Length 10.3 mm