CDH30D14DSHPHF-R68NC Sumida
CDH30D14DSHPHF-R68NC Images
Please contact us for more photos of CDH30D14DSHPHF-R68NC
Part Number CDH30D14DSHPHF-R68NC
Manufacturer Sumida
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Unshielded Drum Core 680nH 30% 100KHz Ferrite 2.8A Carrier T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CDH30D14DSHPHF-R68NC
Datasheet download CDH30D14DSHPHF-R68NC.pdf
Request Quotation for CDH30D14DSHPHF-R68NC
CDH30D14DSHPHF-R68NC Specifications
Protection Style Unshielded
Moisture Sensitivity Level 1
Inductance 680 nH
Technology Drum Core
Rad Hard No
Core Material Ferrite
Supplier Package SMD
Pin Count 2
Package Dimensions 3 x 3.1 x 1.4 mm
Type Power
Test Frequency 100 kHz
Package/Case 3 X 3.1 X 1.4
Maximum DC Resistance 43.75 MOhm
Tolerance 30 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Maximum DC Current 2.8 A
Operating Temperature -40 to 105 °C
Product Depth 3.1 mm
Product Height 1.4 mm
Product Length 3 mm