ELJRE27NJFA Panasonic
ELJRE27NJFA Images
Please contact us for more photos of ELJRE27NJFA
Part Number ELJRE27NJFA
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELJRE27NJFA
Datasheet download ELJRE27NJFA.pdf
Request Quotation for ELJRE27NJFA
ELJRE27NJFA Specifications
Part Number ELJRE27NJFA
Tolerance 5 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Lead Finish Tin
Technology Laser Cut
Test Frequency 100 MHz
Max Processing Temp 260
Package/Case 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm