| Part Number | ELL-VFG4R7NC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 479020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 1.05A 1212 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL-VFG4R7NC |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL-VFG4R7NC |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 3.2 x 3.2 x 1.2 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 1212 |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL-VFG4R7NC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 1.5nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor 1A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN1N5D00D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.41A 2020 T R Download PDF datasheet for SD53-100-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 2.7A T R Download PDF datasheet for SRU8043-150Y.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 100nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-1008C-R10K-T.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1.8nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N8SMT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 8.2nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T8N2JNC.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Multi-Layer 68nH 10% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for ILC0603ER68NK.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 12.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CEP125NP-2R2MC-U.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 750nH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 735mA 1008 T R Download PDF datasheet for S1008-751K.pdf |