| Part Number | PA0511.151NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 130190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 155nH 20% 31A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA0511.151NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA0511.151NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 10.2 x 7 x 4.96 mm |
| Type | Power Bead |
| Package/Case | 10.2 X 7 X 4.96 |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Inductance | |
| Impedance | |
| Core Material | |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | |
| Maximum DC Resistance | 390 uOhm |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.96 mm |
| Product Length | 10.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA0511.151NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.85A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER2R2M01.pdf |
|
Laird | FIXED INDUCTORS 47UH 20% -40C +125C - |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS22NJ02D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 600nH 20% 100KHz 6A T R Download PDF datasheet for PA0390.471NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 82uH 20% 100KHz 450mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH820M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 15A T R Download PDF datasheet for DR125-1R0-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 5.3uH 20% Ferrite 2.08A T R Download PDF datasheet for VP5-0083TR-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15EG121SN1D.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 1.5uH 20% 10A 2826 T R Download PDF datasheet for ASPI-0630LR-1R5M-T15.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 70nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R07-R.pdf |