| Part Number | PA4332.222NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 876800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 1MHz 4.3A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA4332.222NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA4332.222NLT |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Maximum DC Resistance | 48 MOhm |
| Inductance | 2.2 uH |
| Package/Case | 4.2 X 4.2 X 2 |
| Protection Style | Shielded |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Maximum Self Resonant Frequency | 25 MHz |
| Package Dimensions | 4.2 x 4.2 x 2 mm |
| Maximum DC Current | 4.3 A |
| Product Depth | 4.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 4.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA4332.222NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212ABER1R0M11.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 90mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRFR10JFB.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 15UH - |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 33Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG330SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 2.01A T R Download PDF datasheet for NS12575T101MN.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R32-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-4030S-330M-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Chip Molded Wirewound 144nH 10% 100KHz Ferrite 78A SMD T R Download PDF datasheet for FP1008-150-R.pdf |
|
KEMET | FIXED INDUCTORS 33NH 200MA 5% Download PDF datasheet for L0402C33NJRMST.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 60uH 20% Iron 2.2A 1.1A T R Download PDF datasheet for PM3604-15-RC.pdf |