| Part Number | ELL6RH1R0M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 380090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 1uH 20% 100KHz 3A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6RH1R0M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6RH1R0M |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.1 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.1 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.1 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6RH1R0M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 6.5A T R Download PDF datasheet for WPN4020H1R0MT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for HZ0402B102R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-100M.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 1.5nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 400mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF1N5DFB.pdf |
|
Murata Manufacturing | IND, SM 1.0UH 2012-10 + -20% 3.2A NG. - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 8.5A T R Download PDF datasheet for SRR1210-4R7Y.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 3A 2424 T R Download PDF datasheet for ASPI-6045S-6R8MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 100nH 15% 100KHz 68A T R Download PDF datasheet for PA4390.101HLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | MULTILAYER CHIP INDUCTOR FOR HIGH FREQUENCY Download PDF datasheet for LG HK 1608 2N7S-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.7A T R Download PDF datasheet for SRR1005-150M.pdf |