| Part Number | HK100518NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 798690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 310mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK100518NJ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK100518NJ-T |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK100518NJ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 26 Ohm Ferrite 6000mA Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG260TZ1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 650mA T R Download PDF datasheet for SRU1048-331Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.5A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-2R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11.5A T R Download PDF datasheet for SRP1245A-6R0M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 2.1A T R Download PDF datasheet for P1166.682NLT.pdf |
|
KEMET | FIXED INDUCTORS 22NH 300MA 5% Download PDF datasheet for L0402C22NJRMST.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 39nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3390J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 3.8A T R Download PDF datasheet for SRR1208-180ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRU8043-680Y.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T18NJNC.pdf |