| Part Number | IFSC1008ABER4R7M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 757310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.2A 1008 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC1008ABER4R7M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC1008ABER4R7M01 |
|---|---|
| Type | High Current |
| Product Dimensions | 2.7 x 2.2 x 1.2 mm |
| Package/Case | 1008 |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 2.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 2.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC1008ABER4R7M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 360nH 20% 100KHz Iron 28A T R Download PDF datasheet for SRP1040-R36M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 10uH 20% 4.3A T R Download PDF datasheet for P0845SNLT.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 1uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 380mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1102-K100.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 6.8A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER100M01.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 31Ohm 100MHz 4.5A 0805 T R Download PDF datasheet for HI0805Q310R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 T R Download PDF datasheet for MZ1608-601Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 7.5A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 435mA T R Download PDF datasheet for DRA74-331-R.pdf |
|
Eaton | IND 1.0uH, 7.0A 4.4x4.2x1.8 SMT, 2Pads Download PDF datasheet for MPI4020V2-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR1210-101M.pdf |