| Part Number | BKP1005 HS 221-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 899970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 800mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BKP1005 HS 221-T |
| Datasheet download |
| Part Number | BKP1005 HS 221-T |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Tolerance | 25 % |
| Package/Case | 0402 |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-BKP1005 HS 221-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 600mA 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PG470M.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 33nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 500mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-33NK-T.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 15nH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER15NG01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR1208-470YL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.5A T R Download PDF datasheet for P0770.472NLT.pdf |
|
API Delevan | POWER INDUCTOR,MOLDED,SMD,TOL.10%,8.2 UH Download PDF datasheet for P1812R-822K.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1.1KOhm 100MHz 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603B112R-10.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 260Ohm 25% 100MHz 310mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SN261SQ2L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 150nH 15% 100KHz 41A 10.31 X 9.65 X 7.4mm T R Download PDF datasheet for PA2607.151AHLT.pdf |