| Part Number | ELJRF5N6DFB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 196390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Laser Cut 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 340mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELJRF5N6DFB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELJRF5N6DFB |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Technology | Laser Cut |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 0.3 nH |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELJRF5N6DFB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 220Ohm 100MHz 2.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805M221R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A Tube Download PDF datasheet for PE-53912NL.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 1mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-102KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 800mA 0402 T R Download PDF datasheet for BKP1005 HS 221-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Chip 1uH 20% 100KHz 11A T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER1R0MA1.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 600nH 30% 100KHz Ferrite 17A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP134NP-0R6NC-H.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-330Y.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 68uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 130mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-680KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 6.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER5R6M01.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 480mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T470MR.pdf |