| Part Number | IHLP2020BZER3R3M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 706570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 4.1A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER3R3M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER3R3M11 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Package/Case | 2020 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER3R3M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Common Mode Choke 60Ohm 100MHz 15A T R Download PDF datasheet for CM3421Y600R-10.pdf |
|
Eaton | IND FP1012V1-R150-R SMT 2PADS - |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 350nH 20% 100KHz Powdered Iron 16.6A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R35-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 11.2uH 20% Ferrite 1.47A T R Download PDF datasheet for VP3-0138-R.pdf |
|
TDK | Ind Molded 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.27A 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422H1102K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SDR0403-100ML.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG221SN1D.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N2SMT.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 130 Ohm 100MHz 10A Pin Bulk Download PDF datasheet for CM4545Z131B-10.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C22NJV6T.pdf |