| Part Number | NR10050T221M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 375310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 800mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NR10050T221M |
| Datasheet download |
| Part Number | NR10050T221M |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 10.3 X 10.3 X 5 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -25 to 105 °C |
| Product Dimensions | 10.3 x 10.3 x 5 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 10.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-NR10050T221M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 680nH 5% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 400mA 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-R68J-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER100M01.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 300Ohm 100MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805G301R-10.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor 155mA 1008 T R Download PDF datasheet for NIN-FC100JTR155F.pdf |
|
TDK | Ind 6.8uH 10% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 360mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82432A1682K.pdf |
|
Eaton | BUSCTX99-17954-R - |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RNP-100NC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 1.2A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D28NP-220NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 51Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SRR1806-220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-150M.pdf |