| Part Number | IHLM2525CZER1R0M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 206110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 11A 2525 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLM2525CZER1R0M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLM2525CZER1R0M01 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 2525 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 7.24 x 6.72 x 3 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Product Depth | 6.72 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 7.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLM2525CZER1R0M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A T R Download PDF datasheet for DR73-100-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-3R3M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.9A T R Download PDF datasheet for SRP6540-150M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1.35A Embossed T R Download PDF datasheet for NS12575T221MNV.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-100KL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 1.8nH, \u00b10.2nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q1N8CT02.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multilayer \u00b125% 2.2A 0402 T R Download PDF datasheet for BKP1005EM300-T.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 470nH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-R47M-T.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 1.5A Blister T R Download PDF datasheet for B82464A4473K.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | IND., 2012, 4.7UH, 20%, 0.4OHM, 7.96MHZ - |