PA3288.221HLT Pulse
PA3288.221HLT Images
Please contact us for more photos of PA3288.221HLT
Part Number PA3288.221HLT
Manufacturer Pulse
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Bead Wirewound 220nH 100KHz 35A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PA3288.221HLT
Datasheet download PA3288.221HLT.pdf
Request Quotation for PA3288.221HLT
PA3288.221HLT Specifications
Part Number PA3288.221HLT
Package Dimensions 9.2 x 6.2 x 7.8 mm
Operating Temperature -40 to 130 °C
Type Power Bead
Maximum DC Current 35 A
Test Frequency 100 kHz
Inductance 220 nH
Maximum DC Resistance 304.5 uOhm
Package/Case 9.2 X 6.2 X 7.8
Pin Count 2
Supplier Package SMD
Rad Hard No
Technology Wirewound
Product Depth 6.2 mm
Product Height 7.8 mm
Product Length 9.2 mm