L02011R0AHSTR AVX
L02011R0AHSTR Images
Please contact us for more photos of L02011R0AHSTR
Part Number L02011R0AHSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Thin Film Multilayer 1nH 0.05nH 450MHz 7Q-Factor 400mA 0201 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level L02011R0AHSTR
Datasheet download L02011R0AHSTR.pdf
Request Quotation for L02011R0AHSTR
L02011R0AHSTR Specifications
Part Number L02011R0AHSTR
Inductance 1 nH
Lead Finish Nickel
Tolerance 0.05 nH
Maximum DC Resistance 200 mOhm
Technology Thin Film Multilayer
Supplier Package 0201
Maximum DC Current 400 mA
Minimum Quality Factor 7@450MHz
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.325 x 0.225
Pin Count 2
Package/Case 0201
Type RF Chip
Core Material
Impedance
Test Frequency 450 MHz
Product Depth 0.325 mm
Product Height 0.225 mm
Product Length 0.6 mm