| Part Number | CC453232-3R3KL |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 893310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1812 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CC453232-3R3KL |
| Datasheet download |
| Part Number | CC453232-3R3KL |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Package/Case | 1812 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 4.8 x 3.4 x 3.4 mm |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Product Depth | 3.4 mm |
| Product Height | 3.4 mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-CC453232-3R3KL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 220nH 5% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR22J01.pdf |
|
KEMET | FIXED INDUCTORS 47NH 300MA 5% Download PDF datasheet for L0603C47NJRMST.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 1.2uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 370mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1122-K100.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.17mH 35% 1.22A Tube Download PDF datasheet for P0354NL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 17.5A T R Download PDF datasheet for PG0871.102NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 68uH 15% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-680L-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SRN1060-221M.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 24nH 5% 250MHz 36Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 7-1624112-9.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 11.5A T R Download PDF datasheet for HCMA1305-5R6-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG221SN1D.pdf |