| Part Number | LI0402D121R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 759050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz Ferrite 400mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LI0402D121R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | LI0402D121R-10 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Maximum DC Current | 400 mA |
| Product Dimensions | 1.19 x 0.7 x 0.7 mm |
| Maximum DC Resistance | 400 mOhm |
| Package/Case | 0402 |
| Core Material | Ferrite |
| Impedance | 120 Ohm |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 0.7 mm |
| Product Height | 0.7 mm |
| Product Length | 1.19 mm |
| Replacement Part Number | PART-LI0402D121R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 1mH 10% 1KHz Iron 2.5A Box Download PDF datasheet for PM2120-102K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.26Q-Factor Ferrite 930mA T R Download PDF datasheet for SRR4028-220Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN30NG00D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 120nH 100KHz 64A T R Download PDF datasheet for PA3288.121HLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P0762.103NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 80A T R Download PDF datasheet for CL1108-3-50TR-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 5.1A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER150M5A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 340mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-471KL.pdf |
|
Vishay | VISIHLP5050EZER3R3MA1 IHLP-5050EZ-A1 3.3 Download PDF datasheet for IHLP5050EZER3R3MA1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 47NH 5%, T&R Download PDF datasheet for HK160847NJ-T.pdf |